Washington Capitals (hakami) – Dallas Stars (szano) 0-2

3. Dallas Stars (szano) – Washington Capitals (hakami) 2-3
    Washington Capitals (hakami) – Dallas Stars (szano) 4-2

5. Whehehe!Ez tényleg elhangzott Lujó,meg a Maci féle pólódobás is lezajlódott 😀

Amikor leraktad a yojt és lejátszódott benned eddzőtábor meg minden….elérzékenyűltem Baszki
    Gratuliere Qwak kapitány!!!
    Prosit

7. Maci megkért hogy írjam le ide hogy éltem meg ezt a nem mindennapi párharcot.Ha csak 3 szóban kellene összefoglalni hogy mi történt akkor ezt írnám: Lebegtünk baszki,lebegtünk!
    No de akkor egy kicsit hosszabban is leírom :)
    Bevallom őszintén,a párharc előtt az volt a célkitűzésem hogy csak ne legyek kopaszra verve és legalább 1 meccset behúzzak.Mióta játszom itt a klubban,NHL bajnokságban még sosem játszottam elődöntőt mert általában az első körben mindjárt ki is lettem picsázva.Nem szoktam senki ellen feltett kezekkel játszani de azért a realitás azt mondatta velem,hogy itt bizony Maci lesz a döntős.
    Az első meccs kemény,brusztolós,defenzív hentelés volt.Maci jobb volt és a meccs végére felépítette a két gólos előnyt.A végén sikerült szépíteni de már nem volt idő a feltámadásra.Viszont Nosek tényleg le lett bontva atomjaira a kapusommal,péppé vertem csórit a bunyóban 😀
    A második meccsen Maci kontrollálta a meccset,3-2 után aztán elment már 2 góllal és onnan nem volt visszaút számomra.Azon a meccsen volt az az érdekes kapusra rácsúszós gól amikor bepottyant a vonal mögé a korong de akkor már lefőtt a kávé.Maci itt törlesztett Nosekért is és Silfverberget kiskanállal kellett a jégről felszedni,olyan bodychecket tolt neki Maci,be is vitték rögtön az öltözőbe.A 2-0-ás vegasi kirándulás után vártam már a két otthoni meccset,tegnap délelőtt már tisztára fel voltam spanolva.Macit is basztattam kicsit a tegnapi nap folyamán ezzel,hogy már nagyon várom a két meccset a Honda Centerben :) Arra viszont ami ott történt arra még én sem számítottam.Lagace a vegasi kapuban enyhén szólva sem brillírozott,ami kipattanhatott róla az ki is pattant.Tegyük hozzá hogy Lagace 69-es szintű.Maci le akarta cserélni a következő meccsre Fleury-ra de mint kiderült,nem lehet online meccsen olyan játékost becserélni aki aktuálisan a sérült listán van.Úgyhogy Maci azt hitte Fleury véd majd,de mikor kezdtük a meccset akkor Lagace vigyorgott a kapuban :) Ő pedig ott folytatta ahol abbahagyta,azaz nyelte a pakkot mint kacsa a nokedlit 😀 Sikerült megint vezetést szerezni többször is,Maci futott az eredmény után,kitámadott és ez megpecsételte a sorsát.Már 1 perccel a meccs vége előtt írta hogy Gratula,ekkor 5-2 volt.Az utolsó másodpercben aztán még egyszer sikerült mattolni Lagacet.2-2-re álltunk tehát és itt már extázisba kerültem,letettem a kontrollert az ágyra és ezt mondtam hangosan: “Itt van nesze a kacsafasz!” A múltkor mikor köröztetek hogy még egy meccsen sem volt lejátszva mert biztos a norvég edzőtáborban vagyok akkor írta Maci hogy játszhatnék már mert igényli a kacsafaszt :) Szóval Vegasban folytattuk az 5. meccsen és Maci ki is baszta a kapuból Lagacet,ott már Dansk kezdett nála.Zseniális húzás volt,1 gólt sikerült csak bevarázsolni neki én meg kaptam négyet közben.Maci nagyon felszívta magát,az első harmadban 1 db kapura lövést tudtam produkálni és később sem tudtam felpörögni,Maci nagyon megfogott ezen a meccsen.Aztán visszaköltöztünk Anaheimbe a 6. meccsre,Maci visszatette Lagacet a kapuba,én viszont most lecseréltem Gibsont és Miller kezdett nálam.A második harmad közepére Maci kétszer mattolta és úgy nézett ki,hogy itt bizony egy 4-2-es Kúrómedve továbbjutás lesz.Maci második gólja után szinte azonnal sikerült válaszolni és még a harmad vége előtt egyenlíteni is,a harmadik harmad elején pedig már vezettem és ki is tartott a meccs végéig.A mindent eldöntő meccset Vegasban toltuk és ami ott történt az már már tényleg hihetetlen volt.Mindketten támadtunk keményen de Macinak jöttek a gólok.A második harmad közepére már 4-0 volt oda.Aztán a fasz tudja hogy ő gyengült e le vagy én kaptam erőre,de 10 perc alatt sikerült bevarázsolni három gólt és az utolsó harmad elején már 4-4 volt!Utána Maci egy megalázóan pimasz egyéni akcióval megint előnyt szerzett és utána hiába voltam még emberelőnyben is,már nem sikerült utolérni.Sosem voltam még ilyen közel a döntőhöz és nem gondoltam hogy Macimackót sikerül félmeztelenre vetkőztetni,de megtörtént 😀 A 7 meccsen 47 gólt vertünk ami 6,7 gól/meccs átlag.Azért ez nem semmi..Gratulálok a döntőbe jutáshoz Maci!Számomra ez még nagyobb élményt jelentett mint neked és olyan szinten be voltam zsongva hogy még hajnalban is ezekkel a meccsekkel álmodtam 😀 Qwak Capitano nagy napja volt a tegnapi az már biztos :)
    Sok sikert a Sörfőzőkhöz a döntőben!
    Qwak-Qwak-Qwak!

8. Gratuliere
    Qwak azért te és én is megszorongattuk a 🐻 nyakát!
    GUBASOK 😁
    Prosit

9. …folyt

10. Még meg szeretnék osztani veletek egy kis szösszenet a meccsek utáni csevegésünkből. Mert elég hosszan dumáltunk még utána :)

11. Anaheim Ducks (syz) – Vegas Golden Knights (maci) 6:2
    Anaheim Ducks (syz) – Vegas Golden Knights (maci) 6:2
    Vegas Golden Knights (maci) – Anaheim Ducks (syz) 4:1
    Anaheim Ducks (syz) – Vegas Golden Knights (maci) 3:2
    Vegas Golden Knights (maci) – Anaheim Ducks (syz) 6:4

Há gyerekek, mit mondjak?
    Volt tánc, voltak programok és minden be volt parkosítva. Szóval tényleg volt itt minden ebben az elődöntő szériában is. Azt még elfelejtettem múltkor írni, a tegnapelőtti meccsekben volt egy szitu ahol Syz kapusát picit megpiszkáltam bottal lefújás után. Erre leállt velem bunyózni Syz a kapusával! Ilyet még nem láttam! Gondoltam magamban, ez nem ér, mamuttal bunyózni igazságtalan. Jól el is picsázott!
    Visszatérve a tegnapi meccsekre, Syz belekezdett keményen két 6:2 győzelemmel. Biztos Norvégiába vitte a kacsákat gyorsan kis edzőtáborba! Vagy lehet, hogy a hazai pálya számított. Vagy csak simán az, hogy kurva jól játszott, de tény, hogy átgázolt rajtam!
    Aztán néztem ki a fejemből. Nyeltem egyet, gondoltam egyet, rájöttem és beláttam, hogy ennek nem lesz jó vége ha így folytatódik!
    Marhára kellett küzdenem, odafigyelnem mindenre, mert voltak ám észrevehető komoly taktikai húzások mind két féltől.
    Mindenesetre utsó meccs vitt mindent.
    4:0 vezettem aztán Syz felhozta 4:4-re! Kicsit olyan lettem, mint egy spagetti-kifőzésre készülő gőzölő edény. Le is húztam a felsőmet olyan melegem lett. Vége felé sikerült 5:4 bebaszni aztán még volt egy kapuslehozatalos üres kapus is.

Köszi a meccseket Syz kollega.
    Több volt egy élménynél :)

12. Hehehe ja furák a kiállitàsok picit megbillented az ellenfelet 2p
    Letarolod semmi,a kapustamadasok,magas bot stb katasztrófa…..
    Qwak itt már sajna nem segít a Guba sem😁
    Ha lehet kozvetitsed 🐻 meg infó hánykor?
    Prosit

13. Vegas Golden Knights (maci) – Anaheim Ducks (syz) 2:1
    Vegas Golden Knights (maci) – Anaheim Ducks (syz) 5:3

Nagyon izgi volt mindkettő.
    Második meccsen hihetetlen véget kapott a 2-ik harmad. Syz megszerezte 1:2 vezetést mikor volt 6,4 mp vissza, de hihetetlen módon még sikerült egyenlítenem 0,5 mp-vel a vége előtt. Aztán utsó harmadban elmentem 4:2 egy mákos, szabálytalan góllal. Vittem ziccerbe, rálőttem közelről, kapus védte de én meg ezerrel belementem a kapusba, végül beejtette a kapuba. Nem értem azt minek nem fujta be a bíró.
    Emlékszem PS3 időkben csak ráleheltél a kapusra és kaptál 2 percet érte.
    Mindenesetre élvezetes két meccs volt, sok brusztolással és szabadon ballagó koronggal.
    Este folyt…

14. Köszi Gumikacsa !
    Javitottam ! :)
    S egyben gratulálok az elődöntőbe jutáshoz !

15. Egy kis észrevétel,a párharc 4:3 lett Renovacoachal,nem pedig 4:2 :)

16. Grat Syz! Izgi lehetett!

Vegas Golden Knights (maci) – Chicago Blackhawks (lujó) 5:3
    Vegas Golden Knights (maci) – Chicago Blackhawks (lujó) 3:1

Első meccs nagyon izgalmas és fordulatos volt. Lujó vezetés, egyenlítés, Lujó vezetés ment váltva. 4:3-nál Lujó le akarta hozni a kapust L1+D-paddal de összevissza nyomogatta aztán végül helyén maradt a kapus, következő szituba már kapta is a gólt. Tanuld meg az ilyen fontosat haver 😉
    Második meccsen elég keményen be lettek szorítva az indiánok de ugye mindig harcolnak és lehetett volna igazából itt is akármi.

Toronto Maple Leafs (Renovacoach) – Anaheim Ducks (Syz) 1:2 OT

Aztakurva :) Ez bizony egy nagyon kemény párharc volt.Az eredmények főleg azon múltak hogy melyik kapus fogott ki jobb napot szerintem,de az biztos hogy teljesen ki-ki meccs volt mindegyik.3-1 után kicsit elzáródott a gólcsap és Laci nagyon összekapta magát,simán benne volt egy fordítás.Köszi a párharcot Laci,jó voltál :)

18. Toronto Maple Leafs (Renovacoach) – Anaheim Ducks (Syz) 3:0

19. Köszi a derbiket küzdöttem mint allatt nem volt eleg nyert a jobb spiller enyinyho :)

20. Washington Capitals (hakami) – Columbus Blue Jackets (hati) 3-1
    Washington Capitals (hakami) – Columbus Blue Jackets (hati) 4-3 OT
    Columbus Blue Jackets (hati) – Washington Capitals (hakami) 1-5
    Columbus Blue Jackets (hati) – Washington Capitals (hakami) 1-3

Köszi haver, kemény meccsek voltak. Közel sem volt olyan sima, mint az eredmény mutatja.