Bajnokság fele meccsének lejátszására szánt határidő: Március 3.

1. Bologna (czehzoli) – Chievo (Gézi) 3:1
    Chievo (Gézi) – Bologna (czehzoli) 0:4

2. Udinese (Vajas) – Genoa (Gelu) 0:3

Genoa (Gelu) – Udinese (Vajas) 1:3

3. AC Milan (Keszeg) – Napoli (Brecht) 3-4
    0-2 ről fordítottam. Az első góljánál 4x blokkoltam, szereltem és mégis gól lett. A 2. gólnál a 16 vonalánál előre passzolt labdát simán oldalra keszegnek passzolta a védőm. Keszeg begyalogolt és gól. Utána valami történt. Vagy keszeg lett könnyelműbb, vagy csak simán kijött a lépés. Lassanként összejöttek a passzok. Jók lettek az indításaim, és mire az utolsó 5 percbe fordultunk már én vezettem 4-2 re Keszegnek már csak a szépítésre futotta. A kapusom most hozott egy átlagot. A meccset simán nyerhette volna Keszeg is. A statja 7/3 Nekem 4/4 .

Napoli (Brecht) – AC Milan (Keszeg) 1-1
    Ez a meccs lehetett volna akár 16-16 is. Őrült mennyiségű lehetőséget szórtunk el mind a ketten. A kapusom is remekelt. A legnagyobb védésénél a rövidről ért át a hosszúra. Ezzel meg is erősítette helyét Ospina helyett a kapuban. Ezt az eredményt igazságosnak érzem.

4. Bologna (czehzoli) – Juventus (Tomika) 2:0
    Juventus (Tomika) – Bologna (czehzoli) 1:3

5. Napoli (Brecht) – Chievo (Gézi) 3-1
    Az első húsz percben hősies chievoi védekezés meg spékelve néhány kapusbravúrral. Aztán a 21 percben előrejött a Chievo és a 16 sarkánál valamivel beljebb kapura fordult, és gyakorlatilag állított helyzetből kapura lőtt. És már ott is az előny. Erős kapuscserén gondolkodtam, de most nem vittem le, mert a másik csoda kapusom Ospina ült a padon. A meccset a 75. percben fordítottam meg, és a meccs utolsó támadásából állítottam be a végeredményt. Megérdemeltem a 3 pontot de alakulhatott volna másképp is, ha Gézi egy két szituációban higgadtabb megoldást választ.
    Chievo (Gézi) – Napoli (Brecht) 1-4
    Ez a meccs egyértelműbb volt. Itt kapust kellett cserélni, mert a Gézi egyenlítő góljánál a kapusom szemmel követte csak a nem túl acélos lövést. A lehetőséget megragadva Ospinna a 2 félidőben 1x bravúrosan védett. Én gyakorlatilag az összes helyzetemet 100% os ziccerig tudtam kijátszani, és nem hibáztam. Gézinek kell még néhány Pesklubbos meccs, hogy felvegye a ritmust, de a védekezése a kapott gólok ellenére egész jó volt. Köszi a meccseket. Kitartást!!! Jó lesz ez. 🙂

6. Napoli (Brecht) – Fiorentina (Janek) 4-2
    Fiorentina (Janek) – Napoli (Brecht 1-5

Mindkét meccsen kapust cseréltem. Az 1.- őn már a 3. percben. A másodikon 20 teljes percig engedtem védeni Ospinát.
    Mindkét meccsen bejött a kapus csere. 🙂 Nem voltan ilyen jó. Ennél Janek többet érdemelt. Főleg az 1. meccsen, ahol a 82. percben szereztem a harmadik, 88. percben pedig a negyedik gólom.

7. Napoli (Brecht) – Bologna (Czehzoli) 1-1
    Zoli ellen minden egyes mérkőzés élmény. Ez most sem volt másképp. A passz játékom a frissítés óta romokban. Viszont ezen a meccsen a maiakhoz képest tűrhető volt. Az egyetlen kapura tartó lövésem gól lett. Míg Zoli szokásához híven 3-4 komoly helyzetet elpuskázott.
    Bologna (Czehzoli) – Napoli (Brecht) 3-1
    A 2. meccsen nem volt ilyen szerencsém. 0-1 volt szünetben. Majd a 2. félidőt egy szerintem bugos góllal kezdte meg Zoli. Czé akart helyette lőni egy öngólt, de nem mentem volna bele. Ez olyan, mint a futball pályán a bíró. Szeretjük, nem szeretjük, de a játék része. Annyival nyugtáztam, ˝”hogy ma én vagyok a hordóban” . A meccs pozitívuma, hogy Zoli ellen szinte mindig 30 : 70 a labdatartás. Most voltak a meccsnek olyan periódusai, ahol Czé csúszva- mászva védekezett, amire egymás elleni meccseken nem volt példa. A 3-0 után már csak egy szépítő gólra futotta. Ennyi volt bennem és nem több. Ezt a meccset már a jobb játékos nyerte. A bugos gólt leszámítva ezt az összecsapást még az elsőnél is jobban élveztem. Köszönöm Zoli.

8. Udinese (Vajas) – Napoli (Brecht) 3-3
    Napoli (Brecht) – Udinese (Vajas) 0-5

Azoknak a konamis munkahősöknek, akiknek bármi közük van az új játékmenethez szilánkosra tudnám törni a kezüket. Vajas minkét meccsen jobban alkalmazkodott az új játékmenethez. Megérdemelte volna a 6 pontot. De most egyet magamnál tartottam.

9. Chievo(Gézi)-Juventus(tomika)2-3
    Juventus(tomika)-Chievo(Gézi)2-2

10. Fiorentina(Janek)-Juventus(tomika)0-3
    Juventus(tomika)-Fiorentina(Janek)3-1

11. Napoli (Brecht) -Juventus (Tomika) 3-3
    Jó kis gól gazdag találkozó volt. A végén én egyenlítettem.
    Juventus (Tomika) – Napoli (Brecht) 2-1
    Tomika jól védekezett nem nagyon találtam rést a pajzson. Az utolsó támadásából behúzta a 3 pontot. A meccs végén elnézést kért, mert szerinte jobb voltam, de ez nem volt igaz. Egyszerűen nem találtam a meccs ritmusát. Az utolsó támadásos gólt meg remélem Cujó ellen a Vb -n visszakapom. 🙂 Faxa meccs volt. Köszönöm.

12. valami elcsúszott,4 meccset írtam be eddig

13. Atalanta(Tango)-Fiorentina (Janek)
    1-1
    Fiorentina (Janek)-Atalanta(Tango)
    1-1

Két óriási csata,két kiélezett mérkőzés,két-két gól és pont.
    Mindkét meccsen Tango vezetett.
    Első meccsen egy szépen kijátszott akció végén talált kapuba,amire egy közeli bepasszolt labdával válaszoltam.
    A másodikon egy védelmi totojázást büntetett prezízen,itt egy 24mről betekert szabiból egalizáltam.Mindkettőnknek lett volna lehetősége eldönteni a találkozókat,de a kellő higgadság hiányzott Tangoból is és belőlem is.Minden labdáért,jó passzért küzdeni kellett,a befejezésekre talán elfogyott az erőnk.Tomikától elszenvedett pofonok után ezt is nagy sikerként könyveltem el. Köszi a meccseket és további sok sikert.

14. Cagliari(Pubi)-Atalanta(Tango) 4-1
    Atalanta(Tango)-Cagliari(Pubi) 3-2

15. Bologna (czehzoli) – Cagliari (Pubi) 6:0
    Cagliari (Pubi) – Bologna (czehzoli) 2:5

Egyik mérkőzés képe sem utalt a végeredményekre. Jobban kihasználtam a helyzeteimet, de az első meccsen pl ha holnapig játszunk sem lő gólt Pubi, a másodikon a döntő szituációkban nekem volt szerencsém.
    Mindenesetre Pubival először játszottam és sikerült 2 jó meccset letolni, sztem számolni kell vele minden bajnokság / kupa sorozatban.
    Köszi a meccseket!

16. Udinese(Vajas)-Juventus(tomika)1-2
    Juventus(tomika)-Udinese(Vajas)3-2

17. Bologna (Czehzoli)-Fiorentina (Janek)
    3-3
    Fiorentina (Janek)-Bologna (Czehzoli)
    4-3

Két remek mérkőzés a legendával.Nem volt egy sétagalopp,az biztos.
    Az első meccsen pontos, kreatív játékkal előbb 2-0ra ,majd 3-1re is vezetett.Felnyomtam támadóbb fokozatra a csapatot és egyből el is kezdett nyomni a gép.Persze megadta a lökést a tizenhatos vonalon becsúszó(valószínűleg gép által felspanolt és irányított) védő,ami egy tizihez jutatott.3-2.Még Chiesa villant a végén és xre mentettem a találkozót.
    A második már az elején sokat sejtetett, amikor Pjaca ollózása csattant a lécen , válaszként Zoli egy életerős kapáslövést eresztett el,ami centikkel kerülte el a kapumat.És még csak a 8. percben jártunk…
    Bolognai csiki-csuki,tiki-taka ,aminek a végén Palacio gól.0-1
    Simeone megindulás.1-1
    Hátvédem tetvészkedése ,gyors büntetés.1-2
    Oldalról belőtt labda, precíz Simeone.2-2
    Kiugratás,kegyetlen Simeone.3-2
    Kiugratás,utánzós Chiesa.4-2
    Zoli harmadik gólját nem tudom,hogy ki rúgta,mert elég nagy nyomást helyezet rám és már csak a túlélés volt a cél.4-3
    A végén már csak pillanatokra volt nálam a zsuga,de nagy mákomra nem jött össze az egyenlítő találat,pedig a döntetlen lett volna az igazság eredmény.Köszi a meccseket és további sok sikert.

18. Sampdoria (Karesz) – Udinese (Vajas) 3:1
    Udinese (Vajas) – Sampdoria (Karesz) 3:0

19. Cagliari(Pubi)-Chievo(Gézi) 3-0
    Chievo(Gézi)-Cagliari(Pubi) 1-4

20. Inter(Ronaldo)-Cagliari(Pubi) 1-6
    Cagliari(Pubi)-Inter(Ronaldo) 2-1